Osvětlení terasy Zapuštěné bodovky, solární světla a další svítidla vytvoří krásnou atmosféru.

Terasa se již dávno stala druhým obývacím pokojem. A pokud jde o osvětlení, v žádném případě za interiérem domu nezaostává: je vybavena nejmodernější LED technologií a často také detektory pohybu. Stmívatelná světla nebo nepřímé osvětlení vytvoří za soumraku krásně útulnou atmosféru. Výběr stylů je u venkovních světel na terasu opravdu velký – nabídka sahá od moderní elegance, přes designové modely až po svítidla v orientálním a retro stylu.


Jde o kombinaci! Dokonalá koncepce osvětlení na terasu

Nejlepším řešením pro dokonalé osvětlení terasy pro příjemné večerní hodiny je kombinace různých typů svítidel. V závislosti na osobním vkusu lze například terasu orámovat podlahovými svítidly, další jasné světlo pak poskytnou nástěnná svítidla, která lze v případě potřeby zapnout. Mimořádnou atmosféru vnese na terasu stojací lampa umístěná vedle stolu nebo lehátka. Chybět by neměla ani dekorativní svítidla, která prostoru dodají atmosféru – od lampionů, přes světelné řetězy až po přenosné stolní lampy s bateriemi.

Náladové orámování Zapuštěné bodovky na terasu

Při koncepci osvětlení většinou nezůstává u jedné jediné zapuštěné bodovky či reflektoru. Praktická svítidla se zapustí do podlahy na vnějším okraji terasy a poskytují nejen příjemné osvětlení, ale postarají se i o orientaci. Skvěle tak osvětlí přechod na trávník, kde se často také nachází malý schůdek.

Úžasná a výrazná Nástěnná svítidla pro venkovní použití

Nástěnná svítidla na terasu opravdu upoutají pozornost, o čemž svědčí i naše nejkrásnější designové kousky s výraznými barvami, bombastickou velikostí nebo nevšedním zpracováním z trendového proutí. Za soumraku vnesou na terasu atmosféru také chytré modely s funkcí více barev.

Mimořádné kousky do venkovního prostoru Kouzlo obývacího pokoje se stojacími lampami

Pokud mluvíme o zařízení terasy jako druhého obývacího pokoje pod širým nebem, neměl by určitě chybět jeden typ svítidla. Myslíme tím stojací lampy ve všech představitelných verzích, s kabelem nebo dobíjecích na baterii. Dají se umístit jednotlivě vedle jídelního stolu nebo zkombinovat s orámováním terasy v podobě náladového akcentu.

Koule jako aktuální styl Bez světelných koulí se terasa neobejde

Geometrický tvar koule oslovil designéry osvětlení – a to platí i pro venkovní prostory. Ať už přímo na zemi, na podstavci jako stojací lampa, jako závěsná lampa u zastřešené terasy nebo s hrotem do země pro umístění do trávníku – klasická nadčasová svítidla ve tvaru koule vytvářejí na terase krásnou atmosféru.

Se silou slunce Náladové solární osvětlení terasy

Solární svítidla vytvoří na terase a balkoně krásnou a útulnou atmosféru. Jako přenosné lucerny nebo svítilny je lze velmi flexibilně umístit na stůl, podlahu nebo zídku. Pokud jsou vybavená praktickým hrotem do země, je možné je také zapíchnout do trávníku kolem terasy.

Barva a nálada Se světelnými LED lištami

LED světelné lišty jsou pro efektivní nepřímé osvětlení balkonů nebo teras jako stvořené. V chytré variantě dokážou zazářit pestrými barvami, a vnést tak dynamiku na každou zahradní párty. Když je nainstalujete na schůdky, postarají se o bezpečnou chůzi i ve tmě.

Kreativní a mimořádné modely Lampiony kolem terasy

Pokud chcete, aby vaše terasa zvala za soumraku k posezení krásným osvětlením, neobejdete se bez lampionů. Mohou být kulaté nebo válcové, bílé i barevné a jsou předurčené pro stěny, keře a zábradlí kolem útulného sezení ve vlastní zahradě.

Přenosná elegance Svítidla napájená bateriemi jsou praktická a stylová

Světlo jednoduše umístíte tam, kde jej právě potřebujete – bez jakékoli zásuvky. To je komfort, který nabízejí svítidla s bateriemi. Na terase vypadají báječně nejen na stole. Letní atmosféru vyzařují i jako světelný akcent na podlaze. Ale pozor: v závislosti na třídě ochrany IP nenechávejte světla v noci na dešti!

Chladivý vánek na terase Venkovní ventilátory

Když je v létě pořádné horko a na zahradě se nehne ani lísteček, postarají se o příjemné ochlazení ventilátory – pohodlně na dálkové ovládání. K instalaci je potřeba pouze zastřešená terasa nebo balkon a přípojka elektřiny. Mimochodem: některé ventilátory disponují i světlem!

Obrázek náhledu videa

FAQ: Často kladené otázky týkající se osvětlení terasy

Kolik lumenů by mělo mít osvětlení terasy?

Jaké rozestupy je třeba naplánovat pro zapuštěná bodová svítidla na terase?

Jakou třídu ochrany IP je třeba dodržovat u teras (krytých nebo bez střechy)?

Jaké materiály jsou pro světla na terasu nejvhodnější?