Průmyslové osvětlení
OSVĚTLENÍ HAL A PRŮMYSLOVÉ OSVĚTLENÍ

Osvětlení hal pro průmyslové budovy

Průmyslové osvětlení má významný vliv na produktivitu a bezpečnost. Optimalizované osvětlení haly zvyšuje bezpečnost na pracovišti a zlepšuje pohodu zaměstnanců. Kromě toho lze optimálně provádět všechny pracovní procesy. K tomu se používají průmyslové lampy bez blikání s vysokou svítivostí a vhodným stupněm krytí IP, stejně jako senzory a řízení osvětlení DALI v závislosti na konkrétních požadavcích.

Udržitelnost a energetická účinnost průmyslového osvětlení

Náš profesionální, aplikačně orientovaný návrh osvětlení vám také doporučí sofistikované osvětlení hal LED pro průmyslové osvětlení. Průmyslové osvětlení LED je úsporné a udržitelné a přechod na LED u starších osvětlovacích systémů se dlouhodobě vyplatí.

Při plánování osvětlení bereme v úvahu mj.

  • Správné rozmístění a rozestupy svítidel LED

  • Vysoce kvalitní kryty pro nízkou ztrátu jasu a vysokou kontrolu oslnění

  • interakci s architekturou místnosti a odrazovými vlastnostmi

Závěsná svítidla v průmyslové hale

Individuální řízení osvětlení, například pomocí průmyslových svítidel se senzory, nabízí potenciál úspor. Na druhou stranu pohodu zaměstnanců zlepšují i průmyslová svítidla s funkcí HCL, která přizpůsobují intenzitu osvětlení a teplotu barev přirozenému biorytmu.

Pracovník s přilbou

Právní požadavky na průmyslové osvětlení

Na průmyslové osvětlení se vztahuje také řada zákonných požadavků. Upravují mimo jiné určité minimální úrovně osvětlení pro určité pracovní prostory a také různé vlastnosti osvětlení hal, jako je například hodnota oslnění.

Dobré světlo potřebuje odbornou radu

Plánování osvětlení

Náklady na údržbu osvětlení haly

Z hlediska nákladů na údržbu průmyslového osvětlení představují svítidla LED obrovské zlepšení. Běžné světelné zdroje, jako jsou kompaktní zářivky nebo výbojky, se rychle porouchají, zežloutnou nebo začnou blikat. Náklady na údržbu

1. Náklady na materiál pro výměnu světelných zdrojů a příslušenství

2. náklady na práci a údržbu

3. ochrana a doba trvání záruky

Kalkulace

Naproti tomu osvětlení haly LED nabízí díky své dlouhé životnosti bezúdržbové světlo po dobu až 30 let, které je navíc výrazně energeticky úspornější díky výrazně lepší světelné účinnosti. Naše služba plánování osvětlení vám pomůže vybrat efektivní a úsporný systém osvětlení, který bude přizpůsoben daným podmínkám.

Seznamte se s našimi produkty

Životnost

LED vs. normální

Vysoce kvalitní LED diody mají životnost až 100 000 provozních hodin a jsou až o 90 % energeticky úspornější než běžné žárovky. Ty dosahovaly maximální životnosti pouze kolem 1 000 hodin a byly také náchylné k častému přepínání.

Typ osvětlovacího tělesa Životnost (v hodinách) Lumen Doba spalování (při 60 hodinách/týden)
Žárovka 1 000 h 0,3 roku
Halogenová žárovka 2 000 - 4 000 h 0,6 - 1,2 roku
Úsporná zářivka 10 000 h 3 roky
LED žárovka 15 000 - 100 000 h 5 - 32 let
Kvalita: bez blikání, rovnoměrná, bez odlesků

Pro průmyslové osvětlení je zásadní vysoká kvalita. Vysoce kvalitní osvětlení hal LED vydrží extrémně dlouho, a proto je prakticky bezúdržbové. Má výrazně nižší spotřebu, takže efektivně šetří náklady, a navíc nebliká, neoslňuje a poskytuje homogenní světlo.

HCL

Osvětlení zaměřené na člověka (HCL) označuje průmyslové osvětlení, které se přizpůsobuje přirozenému biorytmu lidí, a tedy i zaměstnanců. Barevné spektrum světla se automaticky přizpůsobuje spektru slunečního světla: teplá bílá ráno, studená bílá v poledne a večer světlo při západu slunce. Tato imitace zlepšuje pohodu a produktivitu zaměstnanců.

Síťové osvětlení v průmyslovém sektoru

DALI rozhraní

DALI je rozšířené, spolehlivé rozhraní nebo sběrnicový systém pro ovládání svítidel, který je v souladu s moderní technologií LED. Konvenční svítidla byla často stmívána pomocí fázových stmívačů na náběžné/následné hraně. V našem návrhu osvětlení podporujeme integraci systému DALI se speciálními LED ovladači v závislosti na individuálních okolnostech a možnostech. Nabízíme také řešení pro ovládání DALI prostřednictvím rádia a brány pro komunikaci mezi DALI a různými systémy inteligentních budov.

Kontaktní formulář

Zpracování údajů vyplývající z použití našeho kontaktního formuláře podléhá našim zásadám ochrany osobních údajů.