Světlo mění prostor - z útulného na inspirativní nebo podporující produktivitu. Světlo mění náladu - uklidňuje nebo povzbuzuje. Světlo je fascinující. Chceme tuto fascinaci přenést i k vám domů! Podpoříme vás s naším sortimentem a poradíme vám, jak najít přesně to správné světlo pro vás - jak z hlediska designu, tak z hlediska intenzity a barvy světla. Dodání a případné vrácení zboží je nekomplikované a efektivní. Nabízíme vše, co potřebujete, abyste si mohli vychutnat kouzlo světla!

Příslib služeb

Společnost Lampenwelt se z garážového podniku stala předním evropským online specialistou na lampy a svítidla s  více než 5 miliony spokojených zákazníků.

Evropská jednotka
pro lampy a svítidla

Více než 1 200 000 položek k okamžitému dodání

Inspirace, trendy
a rady

Flexibilní
platební metody

Odborné poradenství zdarma

Doprava zdarma
při nákupu nad 699 Kč

Vrácení zdarma
do 50 dnů

Přes 450 pozitivních hodnocení zákazníků

Přes 5 milionů
spokojených zákazníků

Závazek
k udržitelnosti

Široký sortiment
od základního po prémiový

Nakupování odkudkoliv a kdykoliv

Management

Vanessa Stützle je od roku 2023 CEO společnosti Lampenwelt GmbH a zároveň zastává funkci generální ředitelky skupiny LUQOM. Kromě strategie skupiny je zodpovědná za marketing, prodej, CRM, tržiště a komunikaci. Má rozsáhlé zkušenosti s budováním digitálních obchodních modelů.

Aleš Drábek je CIO a členem představenstva společnosti Lampenwelt GmbH. Je zodpovědný za divize Tech & Data a Product Management. Ve společnosti Lampenwelt působí od srpna 2021. Předtím zastával různé manažerské pozice v mezinárodních maloobchodních řetězcích.

Historie

2021

NOVÁ KANCELÁŘ VE FULDĚ

V srdci Fuldy, uprostřed Německa, byla otevřena nová kancelář v loftovém prostředí.


2020

DALŠÍ RŮST

Společnost Lampenwelt dosáhla v roce 2020 obratu více než 180 milionů eur a otevřela internetové obchody v České republice, na Slovensku a pobočku v Praze.


2019

NOVÉ KANCELÁRIE

Internetový obchod bol úspešne rozšírený o funkcie B2B a teraz profesionálne slúži aj firemným zákazníkom.
Okrem toho boli v roku 2019 otvorené naše kancelárie v Berlíne, Düsseldorfe a Dortmunde v Nemecku.


2017

3i, PROJECT A VENTURES A LUQOM

S pomocí investora 3i a provozního investora rizikového kapitálu Project A je možné vybudovat ještě větší know-how v oblasti online obchodování a dlouhodobě úspěšně etablovat společnost Lampenwelt v celé Evropě.

Společnost LUQOM GmbH působí od roku 2017 jako mateřská společnost společnosti Lampenwelt GmbH.


2012

OTEVŘENÍ VLASTNÍHO LOGISTICKÉHO CENTRA

Otevření prvního servisního a logistického centra o rozloze 3 500 m². Po rozšíření v následujících letech se logistické centrum rozroste na přibližně 15 000 m².


2011

INTERNACIONALIZACE

Po expanzi do Rakouska a Švýcarska je spuštěn první internetový obchod ve Francii. Následují internetové obchody v celé Evropě.


2002

Z eBay NA VLASTNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

Byla spuštěna první vlastní webová platforma, čímž byl učiněn první krok k profesionálnímu internetovému obchodu.


1999

ZAČÁTEK USPĚŠNÉHO PŘÍBĚHU

V roce 1999 začal Thomas Rebmann prodávat lampy a svítidla ve své garáži ve Schlitzu uprostřed Německa.


Udržitelnost 

Udržitelnost zahrnuje celkový udržitelný přístup ve všech oblastech našeho podnikání. To zahrnuje dodržování platné legislativy v oblasti životního prostředí, našich výrobků a způsobu práce s našimi zaměstnanci, partnery a zákazníky. Tento přístup se odráží v našich směrnicích, které mají být zavedeny do roku 2025.

Planéta

Zavázali jsme se snížit rizika změny klimatu tím, že výrazně snížíme emise CO2. Za tímto účelem mimo jiné převádíme náš vozový park na elektromobily a instalujeme fotovoltaický systém, který pokrývá přibližně polovinu energetické potřeby našeho logistického centra. Zbývající potřebu v současné době pokrýváme prostřednictvím zelené elektřiny.

Produkty

Zavázali jsme se k většímu rozvoji a prodeji produktů vyráběných udržitelným způsobem. Tyto výrobky se buď řídí zásadami RRR (Recycle, Repair, Reuse), nebo jsou vyráběny udržitelným způsobem s certifikací třetí strany.

Partneři

Zavázali jsme se prověřovat naše dodavatele vlastních značkek z hlediska lidských práv, pracovních podmínek a udržitelného chování a očekáváme, že podepíší náš Kodex chování dodavatele. Snažíme se navazovat partnerství s dodavateli výrobků tak, abychom společně vyvíjeli udržitelné výrobky a podniky.

Více o udržitelnosti

Kariéra

Existuje mnoho dobrých důvodů, proč pracovat ve společnosti Lampenwelt. Zjistěte více o naší vizi jako zaměstnavatele a o mnoha příležitostech, které nabízíme.

Kultura

Největší podíl na úspěchu společnosti Lampenwelt mají její zaměstnanci. Proto jsme stanovili pravidla spolupráce a vytvořili kulturu, kterou se řídíme každý den.


Jste zvědaví?
Více o nás na firemních stránkách