Venkovní nástěnná svítidla nemají snadný život!
Do tělesa bubnuje déšť a kroupy, v létě praží slunce a v zimě musí vydržet teploty i méně než deset stupňů pod nulou. A pokud nemluvíme o solárních světlech, která milují zářící sluneční jas více než cokoli jiného, svítidla se musí vypořádat se všemi druhy povětrnostních podmínek.
Díky...
správnému používání,
pravidelnému čištění,
vhodnému umístění
a správnému IP kódu
... můžete prodloužit životnost svého venkovního svítidla.
Jeho odolnost však určuje materiál, ze kterého je vyrobeno. A ať se zeptáte kohokoli, všichni se shodnou na tom, že nástěnná svítidla z nerezi jsou skvělou volbou.
Začněme jedním prostým faktem: nástěnná svítidla s polykarbonátovými nebo skleněnými stínítky mohou mít také výjimečně vysokou kvalitu a dlouhou životnost. Pokud nebudete kupovat laciné výrobky, můžete se obvykle těšit na mnoho let potěšení, které vám vaše venkovní světla přinesou. Nerezová svítidla však nabízejí řadu výhod, a jsou tedy pro většinu spotřebitelů velice atraktivní:
nerezová ocel skvěle vypadá – vždy a všude
nerezová ocel je odolná vůči korozi
nerezová ocel je pevná
nerezová ocel je odolná vůči změnám teploty
nerezová ocel se vyznačuje snadnou údržbou
Ale nerezová ocel samotná nepředstavuje známku kvality. Existují různé druhy nerezové oceli.
Nejlepší strategií je kupovat vysoce kvalitní výrobky. Skvělou volbou jsou značkové výrobky od společností STEINEL, PHILIPS. Prodáváme také mnoho výrobků pod naší vlastní značkou svetla24.cz, které byly navrženy tak, aby splňovaly požadavky zákazníků a nároky pro venkovní použití.
Nad vchodem do garáže, domovním vchodem nebo u úzké cestičky – venkovní nástěnná svítidla z nerezi lze použít na celé řadě míst. Proto také disponují širokou řadou různých vlastností. Tady je několik klíčových bodů, které je potřeba zvážit, aby se vám snadněji vybíralo:
Bezpochyby nejlepší řešení pro osvětlení. V porovnání s tradičními žárovkami ušetří až 90 % energie; jsou odolné vůči spínání a poskytnou až 50 000 hodin používání. Jsou proto nejlepší volbou pro většinu (ne-li všechna) venkovních použití.
Rozumná volba, kdykoli se osvětlení používá pro praktické účely. Pohybová čidla zajišťují ekonomické osvětlení. Jinými slovy, světlo se rozsvítí jen, když potřebujete. Tato světla tedy šetří energii a chrání žárovky.
V tomto případě však nevolte kompaktní zářivky. Ty vyžadují zahřívací fázi, aby dosáhly maximálního jasu. Proto nejsou vhodné pro svítidla, u kterých je nutno, aby se rozzářila ihned, jakmile je potřeba! Naopak LED žárovky září ihned se 100% jasem (stejně jako tradiční žárovky a halogenové lampy). Proto se hodí k osvětlení domovního vchodu a jako ochrana před vetřelci.
Světlo, které svítí směrem nahoru i dolů, lze využívat rovněž pro dekorativní účely. Je důležité si uvědomit, že reflexní povrchy nemají venku velký vliv. Znamená to, že pokud světlo svítí směrem nahoru na stěnu budovy, vypadá to sice fantasticky, ale neosvítí to přilehlou cestičku.
Nástěnná svítidla z nerezové oceli s oboustranným výstupem světla můžete použít k zdůraznění vzhledu vaší venkovní zdi. V tomto případě byste se měli rovněž vyhnout čidlům pohybu. Venkovní zeď totiž bude vypadat nejlépe, pokud světlo bude svítit celou dobu. Technologie LED osvětlení naštěstí také pomáhá šetřit elektřinu.
Nástěnná svítidla z nerezi potřebují elektrickou přípojku na venkovní stěně, pokud tedy nefungují na solární energii. Ideální je, pokud světlo nainstaluje přivolaný elektrikář. Váš balíček od svetla24.cz bude obsahovat pokyny pro instalaci vašeho konkrétního svítidla.
Ještě před instalací však můžete vymyslet, kam nejlépe nástěnné světlo umístit. To také zahrnuje, jak vysoko se má nástěnné světlo nainstalovat. Zde nejsme s to poskytnout žádná konkrétní čísla, protože každá nemovitost je jiná (a stejně tak lidé, kteří do ní vstupují), ale můžeme vám předložit několik základních vodítek:
To je nejdůležitější tip, pokud jde o jejich instalaci – a to uvnitř i venku. Pokud vás nástěnné světlo na domě oslňuje natolik, že se musíte podívat stranou, když přicházíte k domu, neplní svůj účel. Když nevidíte pořádně na okolí (protože jste oslněni světlem), můžete snadno zakopnout, přehlédnout schod nebo nabourat do květináče.
Abyste se tomu vyhnuli, instalujte svítidlo asi 5 cm nad úrovní očí, jinými slovy výše než 1,70 až 1,80 m. Samozřejmě to záleží i na vyzařovaném světle (zda září směrem k vám) nebo zda má svítidlo rozptylovací stínítko pro prevenci oslnění, vyrobené například z polykarbonátu.
Není asi třeba zmiňovat, že by zde nemělo být riziko, že se za roh svítidla zachytíte vlněným svetrem nebo do něj vrazíte plnými nákupními taškami. I když by to třeba nijak neuškodilo vám, mohlo by dojít k poškození svítidla. Obojímu se lze vyhnout. Nejsnadnějším způsobem je nainstalovat svítidla do větší výšky.
Vyčnívající svítidla mohou někdy omezit už tak malý prostor, například v úzkých uličkách. V tomto případě se vyplatí zvolit svítidlo s menší hloubkou nebo takové, které méně vyčnívá.
Svetla.cz uvádí údaj o hloubce každého výrobku v podrobnostech o výrobku.
Přeškrtnuté ceny na lumories.cz odpovídají doporučené ceně výrobce.
Všechny ceny v Kč, vč. 21 % DPH a bez nákladů za dopravu